Mezi rekreačním a profesionálním sportovcem je jeden zásadní rozdíl: Profesionál se sportem živí. Jeho činnost ale také představuje mnohem vyšší riziko úrazu. Jak a kde se nejlépe pojistit?
Život vrcholového sportovce je už od dětství dřina. Trofeje jsou často draze vykoupené brzkým ranním vstáváním a dodržováním životosprávy provázené dlouhým soustředěním, mnohdy daleko od domova. Co se ale stane, když sportovce postihne vážné zranění a je nucen kariéru předčasně ukončit?
Špičkový sportovec je zpravidla zastupován agenturou, která se o něj stará po celou dobu jeho profesionální kariéry. Vypoví-li ale sportovci zdraví a je nucen kariéru ukončit, většinou se nabízí hned několik zásadních otázek. Ne každý sportovec se totiž po skončení vrcholového sportu umí zorientovat na pracovním trhu a najít obor, který jej baví, umožní další realizaci a hlavně jej uživí.
Důležité je sportovce nejprve správně zařadit do kategorie. Zda se jedná o rekreačního sportovce nebo o sportovce, který vykonává sportovní aktivitu na profesionální úrovni. Profesionální sportovec se oproti tomu rekreačnímu liší tím, že má uzavřenou profesionální sportovní smlouvu. Za svoji činnost pobírá peněžní honorář a příjem z této sportovní aktivity je jeho hlavním zdrojem financí. Dojde- li ke špatnému zařazení do kategorie sportovce, v případě pojistné události to může mít nepříjemné následky. Z důvodu vyšší rizikovosti mají vrcholoví sportovci oproti rekreačním sportovcům zpravidla omezené krytí a celková cena pojištění šplhá do vyšších částek.
Pokud chcete sjednat tento typ smlouvy, dobře vám poslouží online srovnávače pojištění. Ty prozradí, která pojišťovna bude vašim požadavkům vyhovovat nejlépe.